Mikor ne halogassuk az orvosi vizsgálatot a Covid-19 miatt?

Mikor ne halogassuk az orvosi vizsgálatot a Covid-19 miatt?

Mikor ne halogassuk az orvosi vizsgálatot a Covid-19 miatt?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.08.27.
Szerző: doktorGO
A Covid-19 járvány miatt többször is átgondoljuk, hogy forduljunk-e orvoshoz aktuális problémánkkal. Összeszedtük azokat az állapotokat, amelyek esetén nem érdemes halogatni az orvosi vizsgálatot.

Szívproblémák

Járvány ide vagy oda, a mellkasi fájdalom, a nyomásérzés, a szívszorítás olyan tünetek, amelyek akár szívroham jelei is lehetnek, ezért azonnal orvoshoz kell fordulni, ha a fenti vagy az alábbi tüneteket tapasztaljuk:

  • Légszomj
  • Hányinger
  • Hideg verejtékezés
  • Látásvesztés
  • Gyengeség
  • Zsibbadás
  • Zavartság

Balesetek

Óvakodjunk attól, hogy egy baleset után inkább tűrjük a fájdalmat, mintsem orvoshoz fordulnánk, azért, mert félünk a COVID-19-től. Erős vérzés, trauma, magas láz, légzési nehézség vagy csonttörés gyanúja esetén minden esetben indokolt az orvosi kivizsgálás.

Terhesség alatti vizsgálatok

A terhesség alatti vizsgálatok célja, hogy a várandós nő egészségi állapotát és a fejlődő magzatot ellenőrizzék és az esetleges egészségromlásukat megelőzzék, ezért nagyon fontos, hogy minden esetben részt vegyünk ezeken a vizsgálatokon.

Pszichológiai tanácsadás

A járvány miatt előfordulhat, hogy még stresszesebbé vált az életünk, amik súlyosbíthatják a már meglévő mentális problémánkat, ezért a pszichológiai vagy mentálhigiéniás szakember általi tanácsadásokat nem érdemes kihagyni. Szerencsére sok helyen lehetőség van az online konzultációra, így nem kell lemondanunk akkor sem a találkozót, ha félünk a járványtól.

Krónikus betegség

Bár krónikus betegség esetén nagyobb a kockázat a COVID-19 megbetegedésre, azonban fontos, hogy a meglévő panaszaink megfelelően legyenek kezelve, ennek érdekében elengedhetetlen a rendszeres orvosi kontroll. Kérdezzük meg kezelőorvosunkat, mit tehetünk annak érdekében, hogy a lehető legkisebb legyen a megbetegedés kialakulásának kockázata az orvosi látogatásaink során.

Fogászati problémák

Letört fogak, trauma, vérzés vagy fertőzés esetén semmiképp ne halogassuk a fogászati kezelést. A rendszeres fogászati szűrésekkel sok problémát meg tudunk előzni, ezért érdemes akkor is felkeresnünk fogorvosunkat, ha egy év vagy ettől több idő telt el az utolsó ellenőrzés óta.

Szűrővizsgálatok

A rák korai szakaszban történő felismerése nagymértékben befolyásolja a gyógyulás esélyét, ezért a rendszeres szűrővizsgálatok nem elhanyagolhatóak a COVID-19 járvány ideje alatt sem.

Forrás: https://www.webmd.com/lung/ss/slideshow-dont-delay-doc-visit

Bővebben
Kapcsolódó témák
doktorGO Szerző: doktorGO Megjelenés dátuma: 2021.08.27.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Hogyan hatnak egyes éjszakai szokásaink a nappali életünkre?
Esti edzés, alkoholfogyasztás, tv-nézés... ártalmatlannak tűnő tevékenységek, mégis nagy hatással lehetnek a mindennapi egészségünkre. Hogyan?
Hogyan közlekedjünk biztonságosabban?
A biztonságos vezetés alaptétel a közlekedés során, azonban ezen kívül van még néhány olyan dolog, amit érdemes megtennünk azért, hogy ne csak a vezetésünk, hanem a környezetünk és az autónk is...
Igyunk vagy ne igyunk sört edzés után?
A sör a harmadik legtöbbet fogyasztott ital a világon a víz és a tea után, így gyakran fogyasztják testmozgás után is ezt a hűsítőt. De vajon ugyanolyan hatékony-e, mint a többi sportital, a víz, a...
Krioablációs eljárás
Hazánkban először a Semmelweis Egyetemen végeztek két, rosszindulatú vesedaganatos betegen úgynevezett krioablációs eljárást, amely során a daganatszöveteket -40 Celsius fokon roncsolják. Mit lehet...