Hogyan kezeljük a korpás fejbőrt?

Hogyan kezeljük a korpás fejbőrt?

Hogyan kezeljük a korpás fejbőrt?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.09.11.
Szerző: Dermatica
Sokan a drogériákban beszerezhető samponokhoz nyúlnak elsőként, ha a korpásodást észreveszik, de vajon valóban ez a megoldás?

Mire figyeljünk a készítmények választásánál?

Számos korpásodás elleni készítmény kapható már a piacon, ezért nem meglepő, ha a problémát tapasztalva először ezekhez nyúlunk segítségért. Nem árt azonban ezekkel a készítményekkel óvatosan bánni. Több termék is tartalmaz például teafa olajat. Ez természetes fertőtlenítőszerként is ismert, gombaölő hatást is tulajdonítanak neki, ugyanakkor fontos tudni, hogy a különböző növényi olajok, illóolajok az arra érzékenyeknél allergiás reakciót is kiválthatnak. Vannak emellett egyéb hatású, a fejbőr faggyútermelését csökkentő hatóanyagok is, ezeknél vigyázni kell, mert ha túl gyakran vagy túl hosszú ideig használjuk, akár túlszáríthatjuk a fejbőrt.

Gombaellenes hatóanyagok kedvezőek lehetnek, gyakori, hogy a fejbőr normál flórájához tartozó gombák elszaporodása okozza a panaszokat.

Ha nem javul, forduljunk orvoshoz

Dr. Vincze Ildikó azt javasolja, hogy egyszerre csak egy terméket használjunk, hogy a pozitív és az esetleges negatív hatást is be tudjuk azonosítani. A megfelelő termék használata segíthet rövid idő alatt megszabadulni a korpától. Ha azonban romlanak a tünetek, bőrpír, érzékenység, duzzanat is jelentkezik, vagy az otthoni kezelés ellenére is fokozódnak a tünetek, mindenképp forduljunk orvoshoz. Bízzuk egyből szakemberre a kezelést, ha egyéb bőrbetegségünk is van, például ekcéma vagy pikkelysömör. Ilyenkor a nem megfelelő korpaellenes készítménnyel akár az alapbetegség fellángolását is okozhatjuk.

(Forrás: Dermatica Bőrgyógyászat és Kozmetika)

Dermatica Szerző: Dermatica Megjelenés dátuma: 2021.09.11.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Hogyan hatnak egyes éjszakai szokásaink a nappali életünkre?
Esti edzés, alkoholfogyasztás, tv-nézés... ártalmatlannak tűnő tevékenységek, mégis nagy hatással lehetnek a mindennapi egészségünkre. Hogyan?
Hogyan közlekedjünk biztonságosabban?
A biztonságos vezetés alaptétel a közlekedés során, azonban ezen kívül van még néhány olyan dolog, amit érdemes megtennünk azért, hogy ne csak a vezetésünk, hanem a környezetünk és az autónk is...
Igyunk vagy ne igyunk sört edzés után?
A sör a harmadik legtöbbet fogyasztott ital a világon a víz és a tea után, így gyakran fogyasztják testmozgás után is ezt a hűsítőt. De vajon ugyanolyan hatékony-e, mint a többi sportital, a víz, a...
Krioablációs eljárás
Hazánkban először a Semmelweis Egyetemen végeztek két, rosszindulatú vesedaganatos betegen úgynevezett krioablációs eljárást, amely során a daganatszöveteket -40 Celsius fokon roncsolják. Mit lehet...