Hogyan kezelhető a stressz inkontinencia?

Hogyan kezelhető a stressz inkontinencia?

Hogyan kezelhető a stressz inkontinencia?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.12.13.
Szerző: doktorGO
Az akaratlan vizeletszivárgás olyan gyakori probléma, hogy az Amerikai Urológiai Társaság szerint a 30-60 év közti nők közel 30 százaléka, a férfiaknak 1,5-5 százaléka tapasztalja. Ahhoz, hogy eldönthessük, milyen kezelés a leghatékonyabb, pontosan tudnunk kell, mi váltja ki a stressz inkontinenciát.

Kezelési lehetőségek

Sok esetben kombinálnunk kell a különböző lehetőségeket, mint például a gyógyszeres kezelést a medencefenéki izmok tornájával – hangsúlyozza dr. Csutak Magdolna, az Urológiai Központ urológusa.

  • Vannak helyzetek, amikor „csak” életmód változtatásokat ajánlunk, hiszen egy jelentősebb túlsúly leadása már nagy segítség lehet.
  • Olyan szokásokat is ajánlatos lehet lecserélni, amelyek irritálják a hólyagot és/vagy köhögésre ingerelnek, ilyen elsősorban a dohányzás, a kávé- és alkoholfogyasztás, illetve az ugrálással járó aktivitások.
  • Szintén természetes gyógymód lehet a medencefenéki torna, a Kegel-gyakorlatok végzése, amely tudatosítja az itt található izmok használatát és meg is erősíti azokat, tehát idővel könnyebb lesz zárni a záróizmokat.
  • Ugyancsak ezt a célt szolgálják bizonyos elektromos stimuláló eszközök, amelyek közül körültekintően ajánlott válogatni, legjobb, ha ebben a kérdésben szakorvossal egyeztet a páciens.
  • Bizonyos esetekben, különösen menopauzát átélő vagy azon már átesett nők esetében beválhat az ösztrogénpótlás, bár magára a stressz inkontinenciára nem létezik konkrét gyógyszer.
  • Ritkábban, de előfordulhat, hogy műtét szükséges a megfelelő életminőség eléréséhez, és használatos lehet az izomlazító hatású Botox-injekció és a katéterezés is.

A cél: a panaszmentesség

Minden esetben az a cél, hogy az érintettek megszabaduljanak a kellemetlen, akár kínos panasztól, és újra jól érezzék magukat a bőrükben. Érdemes tehát leküzdeni a szégyenérzetet, beszélni róla és tenni ellene, mert van segítség, van megoldás!

Forrás: Urológiai Központ

doktorGO Szerző: doktorGO Megjelenés dátuma: 2021.12.13.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Krioablációs eljárás
Hazánkban először a Semmelweis Egyetemen végeztek két, rosszindulatú vesedaganatos betegen úgynevezett krioablációs eljárást, amely során a daganatszöveteket -40 Celsius fokon roncsolják. Mit lehet...
Hasnyálmirigyrák
A hasnyálmirigy rosszindulatú daganata, azaz a hasnyálmirigyrák egy egyre gyakoribb, különösen agresszív lefolyású daganattípus. Mennyire gyakori a betegség, milyen tünetei lehetnek, hogyan...
Szemkárosodás
Az UV-sugárzás káros hatása egyértelműen összefüggésbe hozható a szürkehályog, a retinabetegségek és a szaruhártya-problémák kialakulásával. Télen, nagyobb magasságban, napsütésben, a hó fehér...
Nyugtalan láb szindróma
A nyugtalan láb szindróma (RLS) egy viszonylag gyakori, alvászavart okozó mozgási rendellenesség. A nyugtalan láb szindrómában szenvedő beteg lefekvés után erős késztetést érez lábai mozgatására, ami...