Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.11.06.
Szerző: Dermatica
A külső és belső hidratálás különösen fontos -többek között - a hónapok óta tartó rendszeres fertőtlenítés miatt. Hogyan tegyük meg mindezt?

A belső hidratálás érdekében a napi 2.5 liter folyadék elkortyolására kell törekedni, a külső hidratálás pedig leginkább kézkrémekkel valósulhat meg. – magyarázta Dr. Rózsa Annamária, a Dermatica bőrgyógyásza.

A megelőzésben és már a kezelésben is elengedhetetlen a hidratáló készítmények használata, amelyeket nem csak a tenyérre, de a kézfejre és a körmökre is ajánlott kenni, hiszen ezek a területek is kiszáradhatnak. Nem csak reggel és este ajánlott a kézkrémezés, de minden kézmosás után is.

Milyen terméket érdemes választani?

A bőrgyógyász szerint két fő összetevő van, amely igazán fontos ezekben a készítményekben:

  • Az emollientek olyan anyagok, amelyek miatt kenhetőbbé válik a krém, és amelyek puhítják, nyugtatják a bőrt. Ezek az anyagok rövidtávon hatnak:  javítják a bőr állapotát közvetlenül az alkalmazás után. Sok emollientnek elzáró és vízmegkötő tulajdonsága is van, vagyis hidratálnak is egyben. Ide tartoznak például az olyan összetevők, mint:
    •  a lanolin,
    • a jojoba olaj,
    • a squalene (ami egy, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes olaj).
       
  • A másik fontos összetevő a vízmegkötők csoportja, amely a bőr környezetéből köti meg a vizet, így hidratál. Ilyenek például:
    • a glicerin,
    • a hialuronsav,
    • a sorbitol,
    • a tejsav
    • a karbamid.

Erős kiszáradás esetén érdemes lehet gazdagabb, kakaó- vagy sheavajas kézkrémeket választani. 

Bőrbetegség esetén forduljunk orvoshoz

A hidratálás bőrbetegség esetén gyakran speciális, bőrgyógyász által javasolt készítményekkel ajánlott, ebben kérjük szakember segítségét.

Dermatica Szerző: Dermatica Megjelenés dátuma: 2021.11.06.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Krioablációs eljárás
Hazánkban először a Semmelweis Egyetemen végeztek két, rosszindulatú vesedaganatos betegen úgynevezett krioablációs eljárást, amely során a daganatszöveteket -40 Celsius fokon roncsolják. Mit lehet...
Hasnyálmirigyrák
A hasnyálmirigy rosszindulatú daganata, azaz a hasnyálmirigyrák egy egyre gyakoribb, különösen agresszív lefolyású daganattípus. Mennyire gyakori a betegség, milyen tünetei lehetnek, hogyan...
Szemkárosodás
Az UV-sugárzás káros hatása egyértelműen összefüggésbe hozható a szürkehályog, a retinabetegségek és a szaruhártya-problémák kialakulásával. Télen, nagyobb magasságban, napsütésben, a hó fehér...
Nyugtalan láb szindróma
A nyugtalan láb szindróma (RLS) egy viszonylag gyakori, alvászavart okozó mozgási rendellenesség. A nyugtalan láb szindrómában szenvedő beteg lefekvés után erős késztetést érez lábai mozgatására, ami...