Ingerlékenység
Egészségügyi állapotok, amelyek ingerlekennyé tehetnek
- Stroke
- Alzheimer-kór
- Autizmus
- Depresszió
- Cukorbetegség
- Epilepszia
- Májproblémák
- Premenstruációs szindróma (PMS)
- Menopauza
- Pajzsmirigy-túlműködés
- Wilson-kór
- Bizonyos (pl. koleszterincsökkentő) gyógyszerek
Mikor forduljunk orvoshoz?
A harag normális érzelem, de ha úgy érezzük, hogy túl gyakran, túl intenzíven fordul elő életünkben, illetve nagymértékben befolyásolja mindennapjainkat, akkor ideje utána járni annak, hogy mi okozhatja problémánkat.
Hogyan enyhítsük a dühünket?
Abban az esetben is fontos dolgoznunk a haragunk enyhítésén, ha annak hátterében valamilyen betegség áll. A rendszeres testmozgás, légző gyakorlatok végzése, kiegyensúlyozott étrend, relaxációs technikák, autogén tréning mind-mind a segítségünkre lehetnek ebben. Mindezek mellett fontos megtanulnunk, hogyan kezeljünk bizonyos helyzeteket, hogyan változtathatunk gondolkodási módunkon. Amennyiben ez egyedül nem sikerül, érdemes mentálhigiéniás szakember vagy pszichológus segítségét kérnünk.
Forrás: https://www.webmd.com/balance/ss/slideshow-whats-making-you-angry
Útmutató
- Az ingerlékenység hátterében egészségügyi probléma is állhat (pl. Alzheimer-kór, Stroke, Depresszió, Cukorbetegség, stb).
- Ha túl intenzíven vagy túl gyakran van jelen az ingerlékenység az életünkben, érdemes orvoshoz fordulni problémánkkal.
- Az életmódváltás (pl. rendszeres testmozgás beiktatása, légző gyakorlatok végzése, kiegyensúlyozott étrend) segítségünkre lehet az ingerlékenység leközdésében.
- Amennyiben életmódváltással nem tudunk enyhíteni problémánkon, érdemes mentálhigiéniás szakember segítségét kérnünk.