Lepedékes nyelv
1 perces olvasási idő
A torokgyulladás egyik kísérő tünete lehet a szürkésfehér, tapadós lepedék kialakulása, amely általában egy hét alatt leválik, de olykor a mandulákon is túlterjed.
Hogyan ismerjük fel?
A lepedékképződéssel járó torokgyulladás jellemzője, hogy a torok felszíne és a lepedék környéke vörös színű, lobos. A nyirokcsomók duzzadtak, eleinte torokszárazság és nyelési fájdalom tapasztalható. A nyálkakiválasztódás eredményeként a torok azonban megnedvesedik.
Miben más a gégegyulladás?
Gégegyulladás esetén a tünetek kiegészülnek, száraz köhögés és rekedtség lép fel. A betegség következményeként begyulladhatnak a mandulák, felszínűkön szürkésfehér foltocskák láthatóak, amelyek rövid időn belül összefüggő lepedéket képeznek.
Mennyi ideig tart a gyógyulás?
Az orvos által előírt kezelés mellett a lepedékes torokgyulladás néhány nap alatt meggyógyul. Az arra érzékenyek esetében a panaszok gyakran újra jelentkeznek, a betegség többször kiújul.
Útmutató
- A torokgyulladás egyik kísérő tünete lehet a szürkésfehér, tapadós lepedék kialakulása.
- A lepedékképződéssel járó torokgyulladás jellemzője, hogy a torok felszíne és a lepedék környéke vörös színű, lobos.
- Gégegyulladás esetén a tünetek kiegészülnek, száraz köhögés és rekedtség lép fel.
- Az orvos által előírt kezelés mellett a lepedékes torokgyulladás néhány nap alatt meggyógyul.
Szerző:
doktorGO
Azonos szerv gyakori betegségei
Hasznos lehet
Kevés vizelet: betegséget is jelezhet?
A túl kevés vizelet legegyszerűbb oka, hogy keveset iszunk, de betegség is okozhat ilyen tünetet.
Mi okozhat szaglászavart?
A koronavírus egyik legjellemzőbb tünete az ízérzékelés elvesztése és szaglászavar, így nem csoda, ha ez jut eszünkbe először, ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, ám fontos tudni, hogy számos olyan...
Mikor gondoljunk magnéziumhiányra?
A vitaminok és ásványi anyagok megfelelő pótlása elősegíti szervezetünk optimális működését. Ásványi anyagok közül a magnéziumnak kiemelt jelentősége van, hiszen többek között részt vesz az idegek...
Mitől alakul ki az AIHA?
Immunológiai eredetű vérszegénységet számos kórkép okozhat. Ilyenek egyes felszívódási zavarok, hiányállapotok, és maga az elhúzódó gyulladásos folyamat is okozhat vérszegénységet.