Hogyan ismerheted fel, hogy nem a megfelelő melltartót viseled?

Hogyan ismerheted fel, hogy nem a megfelelő melltartót viseled?

Hogyan ismerheted fel, hogy nem a megfelelő melltartót viseled?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.09.30.
Szerző: doktorGO
A rosszul megválasztott melltartó nemcsak nyak- és hátpanaszokat okozhat, hanem a vér- és a nyirokkeringést is befolyásolhatja, ezért kiemelten fontos, hogy megfelelő méretű és fazonú darabot viseljünk a hétköznapokban. Hogyan ismerjük fel, ha rosszul választottunk?

5 tünet, ami cserére adhat okot

  • Nyak és hátfájdalom: Dúsabb keblű hölgyeknél előfordulhat, hogy a túl laza, rosszul megválasztott melltartó nyak- és hátfájdalmakat okozhat.
  • Mellfájdalom: Hosszú távon mellfájdalmat okozhat, ha a melltartó pántjai a hónaljunkba, illetve a mell környéki bőrterületbe vágnak vagy melleink kibuggyannak a kosárból, ezért ha ezt tapasztaljuk, érdemes minél előbb lecserélnünk ruhadarabunkat.
  • Mellbimbó fájdalom: A  leggyakoribb oka a mellbimbó fájdalomnak a súrlódás. A túl laza vagy túl szoros melltartó dörzsöli, illetve irritálhatja ezt a területet, így mindenképp figyelmeztető jel, ha ezt tapasztaljuk.
  • Bőrproblémák: Hosszú távon a túl laza melltartó viselése kidörzsölheti a hónalj-, illetve mell alatti területet, de akár striák kialakulását is eredményezheti.
  • Fejfájás: Amennyiben indokolatlanul fejfájás gyötör minket, érdemes megvizsgálnunk, hogy megfelelő melltartót viselünk-e. A túl feszes, rosszul megválasztott melltartó izomfeszülést, feszültséget okozhat a nyak-, illetve a hát területein, amely rossz testtartáshoz, hosszú távon pedig fejfájás kialakulásához vezethet.

Hogyan válasszunk?

Melltartó méret: A melltartó megfelelő méretének kiválasztásához álljunk egyenesen, majd mérjük meg közvetlenül a mell alatti területet úgy, hogy a mérőszalag a lapockáink alatt maradjon, az így kapott szám lesz a melltartó mérete.  

Kosár méret: Álljunk egyenesen és egy szivacs nélküli melltartóban mérjük meg a mellbőségünket, majd ezt az értéket vonjuk ki a melltartó méretéből.  Ezt a számot a melltartó típusától függően alakíthatjuk át a különböző kosárméretekre (A, B, C, D).

Fontos! Mindkét esetben figyeljünk arra, hogy a mérés során a mérőszalag vízszintesen álljon, továbbá ne legyen se túl laza, se túl szoros.

Melltartó és sport

Fizikai aktivitás során minden esetben sportmelltartót viseljünk, ugyanis ezzel tudjuk biztosítani a megfelelő tartást. Figyeljünk azonban arra, hogy a túl szoros melltartó viselése nyaki-, illetve háti fájdalmat, zsibbadást okozhat, ezért sportolás közben is kerüljük ezek használatát.

Mikor cseréljük?

Megfelelő használat mellett egy melltartót körülbelül 2-3 év után érdemes lecserélni, amikor a használatból, mosásból eredően a szövet elveszti az eredeti ruganyosságát, minőségét, tartását. Természetesen amennyiben a melltartón sérülést látunk (pl. elszakad, túlnyúlik, a merevítő kijön belőle), akkor azonnali cserét kíván a termék.

(Forrás: https://www.webmd.com/women/ss/slideshow-signs-wearing-the-wrong-bra)

Bővebben
Kapcsolódó témák
doktorGO Szerző: doktorGO Megjelenés dátuma: 2021.09.30.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Hogyan hatnak egyes éjszakai szokásaink a nappali életünkre?
Esti edzés, alkoholfogyasztás, tv-nézés... ártalmatlannak tűnő tevékenységek, mégis nagy hatással lehetnek a mindennapi egészségünkre. Hogyan?
Hogyan közlekedjünk biztonságosabban?
A biztonságos vezetés alaptétel a közlekedés során, azonban ezen kívül van még néhány olyan dolog, amit érdemes megtennünk azért, hogy ne csak a vezetésünk, hanem a környezetünk és az autónk is...
Igyunk vagy ne igyunk sört edzés után?
A sör a harmadik legtöbbet fogyasztott ital a világon a víz és a tea után, így gyakran fogyasztják testmozgás után is ezt a hűsítőt. De vajon ugyanolyan hatékony-e, mint a többi sportital, a víz, a...
Krioablációs eljárás
Hazánkban először a Semmelweis Egyetemen végeztek két, rosszindulatú vesedaganatos betegen úgynevezett krioablációs eljárást, amely során a daganatszöveteket -40 Celsius fokon roncsolják. Mit lehet...